کبد و کیسه صفرا قسمت دوم

درس شماره دو)

گاهي چرك بيش از اندازه داخل كيسه صفرا جمع ميشود ، به حدي كه دهانه ي كيسه صفرا را مسدود كرده و مانع عمليات آن ميشود.

حتي ممكن است در سر كيسه صفرا غده هاي چركي ايجاد شود كه مريض را به هلاكت رساند و پزشك را به اشتباه بيندازد و گمان رود كه فرد مبتلا به سرطان است. در حالي كه همان غدد چركي است و بهترين راه تخليه آن خوردن پرتقال، آب انار ترش و آبغوره (بي نمك) مي باشد.

البته در بيماري كبدي و صفراوي لازم است مزاج بيمار و نوع ناراحتي هايي كه دارد در نظر گرفت تا به تناسب حالش به او دارو داده شود.

مواد غذايي در روده باريك با صفرا و شيره لوزالمعده و همچنين با شيره اي كه از ديواره ي روده ي باريك ترشح ميشود ، مخلوط ميشود و بعد از تغييراتي كه ميپذيرد قسمت زيادي از آن توسط ديواره ي روده باريك جذب شده و مابقي آن وارد روده بزرگ ميشود تا قسمت اعظمش جذب بدن شده و بقيه به صورت مدفوع بيرون ريخته ميشود.

يكي از مواد غذايي كه باعث افزايش ترشح صفرا از كبد ميشود كنگر فرنگي يا آرتيشو است كه همزمان اوره ، كلسترول و سموم بدن را دفع ميكند. ده گرم از اين ماده را در يك ليتر آب بجوشانيد تا نصف شود سپس آنرا صاف كرده و طي يك روز ميل كنيد.

افرادي كه گريد كبدشان يك است دستور را به مدت ده روز ،افراد مبتلا به گريد دو چهل و پنج روز و افراد سرطاني تا دو ماه اين محلول را استفاده كنند تا شاهد بهبود اوضاعشان باشند.

و بايد اين نكته را در نظر داشت كه در مصرف داروي گياهي مداومت بسيار مهم است زيرا دارو ابتدا بدن را پاكيزه ميكند سپس قواي دوباره به بدن ميدهد و در آخر عمل اصلي خود را انجام ميدهد لذا در مصرف داروي گياهي بسيار حوصله بورزيد.

درباره ی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *